CANLI: Sağanak yağış ve dolu hayatı felç etti! Dışarı çıkacaklar dikkat: Uyarı üstüne uyarı geliyor

ŞEHİR ŞEHİR SON DURUM!

03 Mayıs 2024

İSTANBUL’DA CUMA TRAFİĞİ

İstanbul’da sağanak yağış sonrası trafik yoğunluğu yüzde 80’i geçti.

03 Mayıs 2024

BURSA’DA SAĞANAK VE DOLU HAYATI FELÇ ETTİ

Bursa’da aniden bastıran sağanak yağış, etkili oldu. Bursa’nın bir çok ilçesinde etkili olan sağanak yağış, kimi zaman dolu yağışına çevirdi. Hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşarken, fındık büyüklüğündeki dolu yağışı kameralara yansıdı.

Yağışla birlikte esen kuvvetli rüzgar, Bursa – İzmir – İstanbul çevre yolu üzerinde seyreden bir tırın arkasındaki dorsesini yerinden çıkardı. Yola devrilen dorse sebebiyle çevre yolunda trafik aksadı.

Nilüfer ilçesinde bir sitenin bahçesindeki çardaklarda fırtına sebebiyle yerinden çıkıp ters döndü. Ani başlayan sağnak yağış sebebiyle Osmangazi ilçesindeki Çağlayan Mahallasi, çevresinde küçük çapta sel baskını yaşandı. Tıkanan rogar kapakları yüzünden şehrin bir çok caddesinde su birikintileri meydana geldi. Bazı bölgelerde şiddetli yağış ile birlikte yoğun sis te meydana geldi. Vatandaşlar korku dolu doğa olayını cep telefonları ile kaydedip sosyal medyada paylaştılar. Uzun süredir havaların sıcak gitmesi sebebiyle çok sayıda meyve ağacının açan çiçekleri yağan dolu ve sağnak yağış ile birlikte yere döküldü.

03 Mayıs 2024

EDİRNE’DE SAĞANAK

Edirne’de yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, ıslanmamak için iş yerlerine ve kapalı alanlara sığınmak zorunda kaldı. Yağışa aldırış etmeden yürüyen vatandaşlar da zaman zaman ilerlemekte güçlük çekti. Etkili olan sağanağın caddelerde ve sokaklarda oluşturduğu su birikintisi, trafikte aksamalara neden oldu.

Gök gürültülü sağanak yağışların yarın gece yarısına kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor. Meteorolojiden yapılan uyarıda, “Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor” denildi.

03 Mayıs 2024

HAFTA SONU YAĞIŞ VAR

Hafta sonu yağışların ülke genelinde görüleceğini belirten hava tahmin uzmanı Yusuf Ziya Yavuz, “Hafta sonu cumartesi günü tüm yurtta, pazar günü ise güney ege kıyıları haricinde ülke genelinde gök gürültülü sağanak yağışların görülmesini beklemekteyiz” ifadesini kullandı.

17:02 03 Mayıs 2024

ORHAN ŞEN’DEN İSTANBUL’A UYARI GELDİ

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “Bugün Trakya’da kuvvetli yağmur var. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ iç kesimi ile Balıkesir riskli. Diğer riskli bölgeler Güneydoğu Anadolu (Mardin, Batman, Bitlis, Siirt, Şırnak), Doğu Akdeniz (Adana’nın doğusu, Osmaniye, Hatay). Yarın Kahramanmaraş, Adıyaman, Diyarbakır riskli bölgeler.

İstanbul bugün yarın yağışlı bu gece ve yarın sabah kuvvetli olabilir. Yağış hafta sonu da devam edecek. Sıcaklıklar 3-4 gün daha değişmeyecek 17-18 derece.

03 Mayıs 2024

YARIN 9 İLE DİKKAT!

Meteoroloji’den gelen son rapora yarın 9 ilde sarı alarm verildi. Bu iller: Adana,Hatay,Mardin,Batman,Osmaniye,Diyarbakır,Kahramanmaraş,Siirt,Şırnak

 

03 Mayıs 2024

BUGÜN 14 İL

Adana, Ağrı, Edirne, Erzurum, Hakkari, Hatay, Kars, Kırklareli, Mardin, Siirt, Tekirdağ, Van, Şırnak, Iğdır, Osmaniye

 

Canlı Anlatım Özeti

  • İSTANBUL’DA CUMA TRAFİĞİ
  • BURSA’DA SAĞANAK VE DOLU HAYATI FELÇ ETTİ
  • EDİRNE’DE SAĞANAK
  • HAFTA SONU YAĞIŞ VAR
  • ORHAN ŞEN’DEN İSTANBUL’A UYARI GELDİ
  • YARIN 9 İLE DİKKAT!
  • BUGÜN 14 İL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x